BU SİTE TREND HİZMET ÜYESİDİR. ÜCRETSİZ TEKLİF AL

Fayans Temizlemenin Püf Noktaları

Plus Antalya temizlik şirketleri olarak fayans temizliği hakkında size bazı önemli bilgiler vereceğiz. Evlerde ve birçok iş yerinde oldukça sık kullanılan yapı malzemelerinin başında istisnasız fayanslar gelmektedir. Banyolarda, tuvaletlerde, mutfaklarda hatta bazen salonlarda dahi kullanılabilen fayanslar son derece parlak, şık ve estetik bir görüntü sergilerken aynı zamanda temizlik konusunda da çoğu zaman oldukça sorun yaratabilmektedir.

Antalya Temizlik Şirketleri

Evinizde ya da iş yerinizde fayans var ise elbette ki bir süre sonra fayanslarınızı temizlemek gerekecektir. Bu noktada fayans temizlemenin püf noktaları sayesinde artık fayans temizliği sizin için zor olmamakla birlikte fayanslarınız ışıl ışıl ve uzun süre tertemiz kalacak. Temizliğe ayıracak uzun zamanınız ve profesyonel temizlik hizmeti almaya maddi durumunuz yok ise bu fayans temizliğinin püf noktaları hem temizliğinizi hem de hayatınızı büyük ölçüde kolaylaştıracaktır.

Derz Temizliğinde Büyük Kolaylık

Fayanslar, ölçüleri aynı olan kare ya da dikdörtgen parçalardır ve bu parçalar mekana yerleştirilirken derz dolgular ile ara boşlukları doldurulmaktadır. Fayanslar arasında bulunan derz dolgular; siyah, gri ya da beyaz renkte olabilirken özelikle beyaz renkteki derz dolgular zaman içerisinde kirlendiğinde siyah renge dönerken aynı zamanda kötü bir görüntü ortaya çıkartmaktadır.

Derz temizliği yapmak için saatlerinizi ve aynı zamanda enerjinizi harcıyorsanız birçok Antalya temizlik firmaları tarafından dahi profesyonel olarak kullanılan basit yöntemler sizin için oldukça faydalı olacaktır. Kirlenen derz dolgularınızın arasında isterseniz beyaz derz dolgu kalemi çekerek temiz bir görünüm elde edebileceğiniz gibi bulaşık makineleri için kullanılan parlatıcıları derzler üzerine döküp diş fırçası yardımı ile ovarak derzlerinizin ilk günkü gibi temiz hal almasını sağlayabilirsiniz.

Fayanslarınız Işıl Işıl Parlasın

Fayanslarınız, ne kadar silerseniz silin sürekli ayak izi ve su izi gibi lekeler bırakabilecek malzemelerdir. Dolayısıyla da fayanslarınızı temizlediğinizde hem lekesiz hem parlak bir görüntü elde etmek istiyorsanız tabi ki bunun da çözümü var.

Fayanslarınızın parlak ve lekesiz bir görünüme sahip olabilmesi için hazırladığınız silme suyuna birkaç damla beyaz sirke damlatabilirsiniz. Sirke, fayanslarınız üzerindeki lekeleri yok ederken aynı zamanda parlamasını sağlayacaktır ya da tıpkı derz dolgu temizliğinde olduğu gibi fayanslarınızı bulaşık makinesi patlatıcısı ile sildiğinizde aynı parlaklığı görerek temizliğin tadını çıkarabilirsiniz.