BU SİTE TREND HİZMET ÜYESİDİR. ÜCRETSİZ TEKLİF AL

Derz Nasıl Temizlenir?

Evlerimizin özellikle banyo ve mutfak gibi bölümlerinde fayans ve benzeri gibi döşeme taşları kullanılmaktadır. Bu fayans ve benzeri taşların birleştiği ince çizgiler derz dolgu ile doldurularak buradaki çukurlar kapatılmaktadır. Beyaz, gri ve siyah renklerde yapılabilen derz dolguların kısa sürede pislenmesi ise akıllara derz nasıl temizlenir? sorusunu getirmektedir.

Derz dolguyu ev usulü birçok amatör yöntemler ile elbette temizleyebilirsiniz. Ancak kirlilik derecesi oldukça yoğun ise ve içinden çıkamayacağınız bir şekilde derzler kirlenmiş ise bu durumda Antalya temizlik şirketleri vasıtası ile profesyonel bir temizlik hizmeti almanın mümkündür.

Derz Temizlemek İçin Özel Deterjanlar Kullanabilirsiniz

Derz dolgu temizliğinde birçok farklı yöntem kullanabileceğiniz gibi aynı zamanda Antalya ofis temizliği hizmeti de veren temizlik şirketlerinden profesyonel yardım alarak derz dolgularınızı ilk günkü temizliğine kavuşturabilirsiniz. Eğer derz dolgu temizliğini kendiniz yapacaksanız derz temizlemek için özel üretilmiş deterjanları tercih edebilirsiniz.

Derz temizliğinde kullanılan temizleyici deterjanları birçok marketlerden temin etmeniz mümkün olmaktadır. Mutfak ve banyo gibi alanlarda derz temizliği yaparken bu deterjanları fırça ya da sert yapılı bir sünger yardımı ile kullanabilirsiniz. Bu yöntem ve araçlar Antalya apartman temizliği yapan firmalar tarafından da kullanılan bir yöntem olmaktadır.

Çamaşır Suyu ve Karbonat İle Derz Temizliği Yapabilirsiniz

Derz dolgu temizliğinde gerek ev yöntemlerinde gerekse profesyonel olarak Antalya merdiven temizliği yapan firmalarda sık sık kullanılan malzemelerin başında çamaşır suyu ve karbonat gelmektedir. Çamaşır suyu tek olarak yarı yarıya ılık su ile karıştırılarak kullanılabilmektedir. Çamaşır su ile su karışımını derz üzerine sıkarak bir diş fırçası yardımı ile ovduğunuzda derz dolguların temizlenerek ilk günkü halini aldığını görebilirsiniz. Eğer derz dolgunun kir oranı yüksek ise karışımdaki çamaşır suyu oranını daha yüksek tutabilirsiniz.

Derz temizliğinde çamaşır suyu tek kullanılabildiği gibi aynı zamanda çamaşır suyu ve karbonat karışımı da kullanılabilmektedir. Bir kaba çamaşır suyu ve çamaşır suyunun üç katı ölçüde karbonat ekleyerek bu karışımı macun kıvamına getirdikten sonra kirli derz üzerine sünger ile yaymalısınız. Bir süre bekledikten sonra yıkanan derzlerin eskisi gibi temiz olduğunu göreceksiniz.