BU SİTE TREND HİZMET ÜYESİDİR. ÜCRETSİZ TEKLİF AL

10 Maddede Ev temizliği Nasıl Olmalı

Ev yani hane, atalarımızın da dediği gibi, 'Aslan yattığı yerden belli olur'. Evet, bir evin temizliği o evde yaşayan bireylerin hem kendisine hem de misafirlerine olan saygısının bir ifadesidir. Elbette ki işin sağlık kısmı çok daha önemli.

Özellikle çocuklu evlerde temizliğin önemi kat kat artıyor. Bunun sebebi ise çocukların bağışıklık sisteminin yetişkinlere göre çok daha zayıf olması. Bir yetişkinin soluduğu toz ona zarar vermeyebilir ama bir bebek ya da çocukta ilerleyen zamanlarda çok daha büyük sağlık sorunlarına yol açabilir.

Şimdi on maddede ev temizliğinin nasıl olması gerektiğine dikkat çekelim,

  1. Toz almak çok önemli, astım, alerjik astım, kronik bronşit gibi hastalıkları ortamdaki toz tetikleyebilir.
  2. Zemin temizliği, özellikle evde emekleyen ya da koşturan çocuklarınız varsa zeminin temizliği ekstra önem arz ediyor.
  3. Mutfak, kesinlikle karnımızı doyurduğumuz, en güzel yemekleri hazırladığımız mekân. Kirli kalabilir mi?
  4. Banyo ve tuvalet, belki de hijyen açısından en önemli yerler. Mümkünse her gün ya da gün aşırı dezenfektan etkili ürünlerle temizlenmeli.
  5. Kullanılacak malzemeler hem sağlığa uygun olmalı hem de güçlü dezenfektan özelliğe sahip olmalı.
  6. Temizliği yapan kişi ya da kişiler de gerçekten bu işi doğru ve profesyonelce yapmalı.
  7. Özellikle çocuk odalarında toz ve kir ile çok iyi bir şekilde mücadele edilmeli.
  8. Ev-ofis temizlik esnasında ya da sonrasında mutlaka havalandırılmalı.
  9. Yapılan temizlikle beraber temiz havanın da sirkülasyonu sağlanmalı.
  10. Sağlık açısından, yıkanan çamaşırlar da mutlaka açık alanda kurutulmalı.

Zaman ve Beden Gücü

Dip-köşe temizlik özellikle çalışanlar için oldukça zor. İnsanlar işlerinden gelip yorgun bir şekilde temizlik yapmakta zorlanabilir. Ya da bedensel bir rahatsızlık sebebi ile bu temizlik daha da zorlaştırabilir. Bunun için düşünmeye ya da üzülmeye gerek yok. Bu aşamada imdada Antalya Detay Temizlik yetişiyor. Antalya temizlik şirketleri içinde en tecrübeli ve profesyonel firma. Profesyonellerin yaptığı temizliğin çok daha etkili ve uzun süreli olduğunu unutmamak gerek.

Peki Ofisler

Ev temizliği önemli olduğu kadar ofis ve işyeri temizliği de çok önemli. Unutmamak gerekir ki zamanımızın çoğunu iş yerinde harcıyoruz. Bu sebeple de hem sağlık açısından hem de müşteri memnuniyeti açısından ofis ve işyeri temizliğinin de önemi büyük. Çok çalışıp temizliğe vakit ayıramayanlar için de Antalya Detay Temizlik Antalya ofis temizliği için telefonun ucunda.

Ortak Alanlar

Peki, her sabah evden çıkarken ya da eve girerken, posta kutusundan zarfları alırken, apartmanın ışıklarını yakarken ya da kapının kulpundan tutup çekerken tam olarak neye dokunduğumuzu veya ne soluduğumuzu biliyor muyuz?

Antalya Detay Temizlik gerçekten Antalya apartman temizliği konusunda uzman ve profesyonel. Siz günlük hayatınızı sürdürürken eviniz, ofisiniz, apartmanınız her zaman pırıl pırıl ve yaşama hazır. Antalya merdiven temizliği konusunda da uzman olan Antalya Detay Temizlik günün her saati sağlığınız için çalışıyor.