0536 053 77 65 GERİ

Antalya Temizlik Firmaları

Antalya temizlik şirketleri var oluşları açısından bulundukları kategoriler ve verdikleri hizmet bakımından pek çok açıdan değerlendirilebilir. Mesela Çalışan bayanlar için ev temizliği, koltukları kirlenen bir kişi açısından koltuk yıkama, apartman sakinleri açısından apartman temizliği ve ya merdiven temizliği, şirket sahibi veya ofis sahibi açısından ofis temizliği, hastaneler açısından hastane temizliği, binanısının görüntüsününe önem veren bir bina sahibi için dış cephe ve cam temizliği, her anlamda bir inşaat sonrası için inşaat sonrası temizlği önemlidir. Demem o ki temizliğin mahiyitine göre temizlik gruplarını değişik şekilde adlandıra bilirsiniz. Şimdi gelelim belli başlı isimlerine göre temizlikgrupları ve bu temizlik gruplarının mahiyetleri...

1) Antalya ev temizliği Günümüz yaşam koşulları, özellikle bayanların çalışma hayatına daha fazla katılmaları ve belirli bir gelir seviyesine sahip olan insanların temizlik işini angarya olarak görmeleri ve temizliğe ayıracak zamanları olmamaları nedeniyle önceleri sadece gündelikçi bayanların şimdi ise bu konuda hizmet veren şirketlerinde var oluşu nedeniyle ev temizliği başlı başına bir sektör halini almıştır. Fakat hizmet alan kitlenin büyük bir kısmı ev temizliği fiyatları açısından değerlendirdiğinde hala gündelikçi bayan mantığında temizlik şirketlerini değerlendirmektedir. Hal böyle olunca bir temizlikçiye vereceği parayı şirketle kıyaslamakta verilen fiyatları yüksek bulmaktadır. Antalya temizlik firmaları temizliğin bütününü yapmayı vaad eder kendi malzeme ve ekipmanı ile gelir ev temizliğini yapar, bir kişinin yapacağı işi en az ikive ya üçkişi ile yapar bunu bu bağlamda değerlendirmek gerekmektedir.

2) Antalya ofis temizliği Daha çok küçük ve orta öiçekli işletmeler ofis temizliğini tercih etmektedir. Ofis temizliği, ofisin büyüklüğüne göre belirli periyodik sıklıklarla yapılabilir. Bence temizlik şirketleri'nin önem vermesi gereken önemli temizlik alanlarından bir tanesidir, ofis temizliği ev temizliğine göre biraz daha beklenti düzeyi düşük olsada çalışanlar açısından temiz ve ferah bir alanda çalışmaları son drece önemlidir. Ofis temizliğinde dikkat edilmesi gereken hususlar özellikle lavabo ve tuvaletlerin hijyenik olması, zemin temizliğinin iyi yapılması, camların temiz silinmesi ve masa üstü tozların temiz bir şekilde alınmasındır. Ofis temizliği fiyatları ofisin büyüklüğüne göre ve periyodik temizliğe göre farklılık gösterir.

3) Apartman merdiven temizliği Apartman temizliği günümüz toplu yaşam koşullarının zorunlu kıldığı bir temizlik biçimidir. Bir bakıma apartmanda yaşayan insanların kalitesini apartman temizliği'ne verilen önemle mukayese edilebilir. Bu bağlamda merdiven temizliği son derece önemlidir konusunda uzman temizlik şirketleri ile itinayla yapılmalıdır. Apartman girişinden alacağınız ferah bir koku evinizin içine kadar girer diğer bir deyişle binanınız ne kadar fazla temiz olursa dairenizin içinde o kadar az batar. Apartman temizliği fiyatları kat sayısına göre ve çöp alınıp alınmayacağına göre farklılık gösterebilir. Merdivenlerin senede en az iki defa zemizn temizliği yapılması gerekmektedir. Zeminlerde kesinliklle porçöz ve çamaşır suyu kullanılmamalıdır. Merdiven temizliği düzgün ve titizlikle yapılmadı korkuluk ve ya camlar temiz silinmelidir.

4) Antalya koltuk yıkama Evimizin vaz geçilmez demirbaşlarıdır koltuklarımız, bu yüzden temizlik şirketleri açısında son derece önemlidir. Üzerinde sürekli olarak otururuz koltuklarımızın, çocuklarımız sürekli üstünde oynaşır onların hem bizim evde geçirdiğimiz zaman açısından hem de mişsafir geldiği zaman gerekse rahatlama kiçin sürekli, koltuklarımızı kullanırız. Hal böyle olunca sürekli olarak, kirlenirler ve koltuk yıkama zaruri bir hal alır evlerimizde ve ofislerimizde koltuk yıkama ve koltuk yıkama fiyatları açısından anasayfa koltuk yıkama başlığı altında bilgilendirme yapmıştım aynı konulara tekrar girmek istemiyorum. Fakat koltuklarınız periyodik aralıklarla ve kirlendiği zamanyıkanmalıdır. Koltuk yıkama işlemi son derece dikkatli ve kolyuklara zarar vermeden yapılmalıdır. Yerinde koltuk yıkama işlemisu bazlı koltuk yıkama ve buharlı koltuk yıkama olarak da yapılabilir. Fakat kanaatim odur ki önce koltuk yıkama işlemi yapılmalı daha sonra hijyen açısından buharlı koltuk yıkama işlemi yapılmalıdır.

5) Antalyainşaat sonrası temizlik Hepimizin hayatında en az karşılaştığı temizlik şirketleri açısından uzmanlık grektiren bir konudur inşaat sonrası temizlik. Sıfır bir dairenin ve ya mekanın verilen onca emek ve paradan sonra temizliği bence final konulardan bir tanesidir bu yüzden cam temizliği, zemin temizliği, banyo ve armatürlerin temizliği son derece önemlidir ve dikkat edilmesi gereken önemli bir husustur. İnşaat sonrası temizlikte zeminler itinayla temizlenmeli kazıma işlemi dikkatlice yapılmalıdır inşaatsonrası daire temizliği ve inşaat sonrası temizlik temizlenecek alanın büyüklüğüne ve işin detayına göre farklılık gösterir.

6) Antalya dış cephe ve cam temizliği Binaların ve apartmanların dış yüzeylerinde daha çok kompozit ve cam kullanılması ile birlikte yılda en az bir kez yapılması zaruri hale gelmiştir. Dış cephe temizliği yapılırken kompozit ve camlar bir bütün olarak ele alınmalı ve kompozitlerin camları tekrar kirletmesine izin verilmemelidir. Dış cephe cam temizliği yapılırken, güvenlik tedbirleri en üst düzeye çıkartılmalı ve gereken tedbirler alınmalıdır. Bu yüzden diğer temizlik konuları açısından farklılıklar gösterir, temizlik şirketleri açısından. Dış cephe cam temizliği fiyatları yapılacak işin mahiyetine göre farklılıklar gösterir.

7) Antalya hastane temizliği Hijyen açısından son derece önemlidir hastane temizliği atıkların özel çöp torbalarıyla toplanması ve imha edilmesi, zemin temizliğininhijyenik olması, ellerde ve ayaklarda mikrop bulaştırmamak için poşet takılıp sağlık tedbirlerinin alınması hastane temizliği açısından son derece önemlidir.